VALİ ARSLAN'I UĞURLADIK

'Sıradışı vali' Yılmaz Arslan, Gazeteciler Cemiyeti'ne gerçekleştirdiği ziyarette Balıkesir Medyasına veda etti. "Arslan, iz bıraktı.Her şeyden önemlisi Balıkesir'in moral motivasyonunu üst seviyede tuttu" diyen BGC Başkanı Demir, yeni vali Ahmet Turhan'ın işinin hiç kolay olmayacağını söyledi.

Üç yılı aşkın süredir görev yaptığı Balıkesir'in her noktasında iz bırakan çalışmalara imza atan 'sıradışı vali' Yılmaz Arslan, Gazeteciler Cemiyeti'ne gerçekleştirdiği ziyarette Balıkesir Medyasına veda etti. "Balıkesir'e çok şeyler kazandırdı ama, aksi olsaydı bile Balıkesir'in moral motivasyonunu üst seviyede tuttu" diyen BGC Başkanı Demir, yeni  vali Ahmet Turhan'ın işinin hiç kolay olmayacağını söyledi.  Kent medyasından övgüyle söz eden Vali Arslan, gider ayak bürokratlara kulaklara küpe olacak mesajlar verdi: "Artık hiçbirşey eskisi gibi değil, olmaz da. 'Ben gideyim yatayım' diyen varsa bu işlere hiç talip olmasın."

BALIKESİR'den Batman Valiliği'ne atanan Vali Yılmaz Arslan, veda ziyaretlerini Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ile sürdürdü. Cemiyet yönetimi yanında yerel ve yaygın basının temsilcilerinin de bulunduğu veda buluşmasında, duygusal anlar yaşandı, BGC Başkanı Demir ile Vali Arslan ilginç mesajlar verdi. 
Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, üç yılı aşkın süredir görev yaptığı Balıkesir'de iz bırakan çalışmalara imza atan Arslan'ın, Batman'da da aynı performansı sergileyeceğine inandığını kaydetti. 
ARSLAN'IN YOLU AÇIK
"Bugun bir Valiyi değil, Cemiyetimizin Onur Üyesini de ağırlıyoruz" diyen Demir, gazetecilere kamu kurum ve kuruluşlarında doğru habere ulaşma noktasında sağladığı katkılar nedeniyle Arslan'a, Balıkesir Medyası adına teşekkür etti. 
Demir, "Kararname açıklandığında içimizden, Balıkesir'den bir parçanın koptuğunu düşünerek üzüldük. Sonra empati yaptığımızda kritik bir süreçten geçen Güneydoğu'daki bir ilimizde özel olarak görevlendirilmesi nedeniyle de teselli bulduk. Batman'daki görevini alnının akıyla yerine getirecek Arslan'ın, ülkemiz için önemli görevler üstleneceğine inanıyoruz" dedi. 
BALIKESİR'E İZ BIRAKTI
Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Balıkesir'de gerçekten iz bırakan bir vali oldu. Balıkesir'e çok şeyler kazandırdı ama, aksi olsaydı bile Balıkesir'in moral motivasyonunu üst seviyede tuttu. 2023 hedefini belirledi. Balıkesir'in çıtası yükseldi. Gelecek valinin işinin kolay olacağını sanmıyorum. Çünkü bu çıtayı aynı seviyede ve ileriye taşıması için gece gündüz demeden çalışması gerekecek."
HİÇ KİMSE SEVİNMESİN
Cemiyet başkanı Ramazan Demir, Vali Arslan'ın atama kararının çıkması üzerine Balıkesir'de azınlıkta kalsalarda bazı çevrelerin 'sevinç çığlıkları attığı' ve 'adeta bayram yaptıkları' yolunda aldığı duyumları üzüntüyle karşıladığını belirterek, "Bu çevrelerin Balıkesir'i sevdiklerini ve geleceğini düşündüklerini inanmıyorum. Bu tür düşünce ssahipleri Balıkesir'de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını akıllarından asla çıkarmasın. Çaldıkları davul, attıkları çığlık tükenişlerinin işaretinden başka birşey değildir" değerlendirmesinde bulundu. 
BALIKESİR'İN YENİ AYRI
Vali Yılmaz Arslan ise, BGC'ne gerçekleştirdiği veda ziyaretinde birbirinden ilginç mesajlar verdi. İlk kez vali ünvanıyla görev yaptığı Balıkesir'in kendisi için ayrı bir önemi olduğunu anımsatan Arslan,  "İlk kez yapılan görevlerde zaman zaman hatalar, yanlışlar da yapılabiliyor. Ancak bu kadar iyi imkanlar, bu kadar iyi bir ortam burada buldum ki; inanın yapmaya çalıştığımız işler ufak tefek hataları ve yanlışları ya göstermedi yada görünmez oldu.İ ş yapmak konusunda kesinlikle şunu yapamadık, bu kaldı dediğimiz hiçbirşey kalmadı" dedi.
BÜYÜKŞEHİR FIRSATI
Balıkesir'in Büyükşehir yapısını çok iyi değerlendirmesi gerektiğine işaret eden Vali Arslan, "Bu büyük bir fırsattır. Yerel yönetimlerin gelirlerinde yüzde 100'e yaklaşan bir artış öngörülüyor. Balıkesir gibi büyük bir coğrafyanın, büyük bir ilin iyi bir planlamasının yapılması halinde geleceğinin oldukça parlak olduğunu söyleyebilirim. Buna bütün kalbimle inanıyorum" ifadesini kullandı. 
 
 
KAMU YÖNETİCİLERİYLE ÇALIŞANLARINA DERS GİBİ SÖZLER
Kamu görevinde 20 yılı geride bırakan 'Sıradışı Vali' Yılmaz Arslan, mesleğini ve yaptığı işi çok sevdiğine vurgu yaparak, en çok görev yaptığı il olan Balıkesir'in gelişiminde, kalkınmasında bir miktar katkımız oldu diyebilecek kadar da kendimizde bir hak görüyoruz" dedi. 
Balıkesir'in yeni valisi Ahmet turhan için de "genç, gayretli, çalışkan bir arkadaşımız. O da geldiğinde ili tanımayla birlikte inşallah iyi bir gayret içerisinde olacaktır" değerlendirmesinde bulundu. 
"Balıkesir'de artık hiçbirşey eskisi gibi olmaz" diyen Vali Arslan, kamu yöneticileriyle çalışanlarına ders niteliği taşıyan şu ifadeleri kullandı: 
"Balıkesir'e geleecek idareciler, valiler başta olmak üzere bütün kamu idarecileri için söylüyorum herkes çalışmak zorunda. Ben gideyim yatayım diyen varsa bu işlere hiç talip olmasın. Artık o dönem bitmiştir, geçmiştir bana göre. Çünkü o trendde gidenlerin çuvallaması kaçınılmazdır. Herkes çalışacak, gayret edecek, işinin hakkını verecek. Aldığı maaşı hakedecek. Böylece de hem il hem Türkiye kazanacaktır diye düşünüyorum."
 
 
İŞLER RAPOR YAZMAKLA OLMUYOR
"Vali ilini iyi tanıyacak. Fırsat verildiğinde değerlendirecek kadar iyi tanımalı. Onun için gezeceksin, dolaşacaksın. Bir sıkıntıyı bizzat gözünle görüp onu kafanda kavrayıp gidip birine anlatmak var, bir de birinden duyup da o sorunu birine nakletmen var. Bunun neticeleri çok farklı oluyor. 
Biz niye sık sık Ankara'ya gidiyoruz. Vücut dili denen şey o kadar tesirli bir ilaç ki inanın bundan daha ötesi yok. Gidiyorsun bakanın karşısına gözünün içine baka baka derdini anlatıyorsun. Sen hakikatten dertliysen o zaman etkiliyorsun. O zaman Bakan 'tamam kardeşim' diyor. 
İdarecilik işinde bakanların, Başbakanın gelmesinin çok faydasını gördük. Benim Başbakan 3 kere Balıkesir'e geldi. Her gelişinin de çok faydasını gördüm. Çok iş hallettik. Buna bir örnek göstermek gerekirse, sayın Başbakan bir gelişinde, havaalanında 'burası niye böyle, böyle terminal mi olur?' demesiyle Balıkesir'in yeni terminal alanı ve binası işini çözdük.  İşler böyle halloluyor. Yoksa oturalım akşama kadar yaldızlı güzel raporlar yazalım, gönderelimle olmuyor. Türkiye'de 81 il, 900 küsur ilçe var. Rapordan bol birşey yok meydanda."
 
 
BALIKESİR MEDYASINA TEŞEKKÜR
Balıkesir Basınıyla 3 yıllık görevi süresince haber alma konusunda herhangi bir sorun yaşanmadığını belirten Vali Yılmaz Arslan, medyadan büyük destek ve yakınlık gördüğünü anlattı. 
Arslan, Balıkesir'de görev yapan gazetecilerin iyi niyetini hiçbir zaman suistimal etmediğine vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü: 
"İyi bir intibak içinde olmamızın Balıkesir'e çok büyük faydası oldu. İçinizden bunu suistimal eden bir kişi dahi çıkmadı. Bu da kendi çapında bir kaliteyi gösteriyor. Şahsi işleriniz için hiçbir zaman talepleriniz olmadı. Olabilirdi, bu da doğaldır. Ama burada hep işinizle ilgili, habercilik anlayışınız ile ilgili konularda bizimle görüştünüz, bizlerle irtibat kurdunuz. Bu güzel ortamı gittimiz yerde de devam ettireceğiz."
Vali Arslan "hakkınızı helal edin" diyerek "helal olsun" karşılığını aldığı gazetecilerce tek tek vedalaşırken, günün anısını çektirdikleri fotoğrafla ölümsüzleştirdi, 

Kayıt : 15.08.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !