25. YIL ONUR BELGELERİ

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) basından sansürün kaldırılışının 104'ncü yıldönümü olan '24 Temmuz Basın Bayramı' dolayısıyla City Meats Restoran'da iftar verdi. Meslek yaşamlarında 25 yılı geride bırakan gazetecilere onur belgelerinin sunulduğu iftar yemeği Balıkesir’e yön veren siyasiler, bürokratlar, iş dünyasının liderleriyle gazetecileri biraraya getirirken nostalji dolu sahneler yaşandı.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) basından sansürün kaldırılışının 104'ncü yıldönümü olan '24 Temmuz Basın Bayramı' dolayısıyla City Meats Restoran'da iftar verdi. Meslek yaşamlarında 25 yılı geride bırakan gazetecilere onur belgelerinin sunulduğu iftar yemeği Balıkesir’e yön veren siyasiler, bürokratlar, iş dünyasının liderleriyle Bandırma’dan Edremit’e, Dursunbey’den Ayvalık’a kadar ilin dört bir yanında görev yapan gazetecileri biraraya getirirken nostalji dolu sahneler yaşandı.

BGC Başkanı Ramazan Demir, plaket töreninde yaptığı konuşmada basın mensuplarının 24 Temmuz'ları bayram olarak kutlamak istediğini ancak günümüz şartlarında bunu yapamadığını kaydetti.


BGC Başkanı Demir, yıpranma hakkının gazeteciler için çok önemli olduğunu belirterek, geri verilmesi için milletve-killerinden yardım istedi. Gazetecilerin zor şartlarda altında mesleklerini icra ettiğini ifade eden Demir, "Büyük bir özveriyle görev yapan meslektaşlarımız için vazgeçilmez hak olan yıpranmanın tekrar kazanılması için sizden destek bekliyoruz. Bu durumda 10 Ocak ve 24 Temmuz'ların tekrar bayrama dönüşeceğine inanıyoruz" dedi.

Vali Yılmaz Arslan da yaptığı konuşmada, Balıkesir basınının kendileri için her zaman yol gösterici olduğunu vurguladı. Basından gelen yapıcı eleştirileri her zaman dikkate aldıklarını ve gereğini yaptıklarını kaydeden Vali Arslan, 24 Temmuz Basın Bayramı´nı kutladı.


Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur ise basın bayramını ve meslekte 25 yılını dolduran gazetecileri kutlayarak, BGC'nin bu iftarla Balıkesir'in önde gelenlerini buluşturduğunu söyledi. CHP Milletvekili Havutça da basının görevini özgür yapması gerektiğini belirterek, demokrasinin göstergesinin basın özgürlüğüyle ölçüldüğünü vurguladı.

BASIN KÜLTÜR MERKEZİ

Bu arada, BGC Başkanı Ramazan Demir, atıl durumdaki tarihi Paşa Konağı’nı Basın Müzesi ve Medya Kültür Sanat Mer-kezi’ne dö-nüştürmek is-tediklerini açıkladı. Kente önemli bir merkez kazan-dırmak arzusunda olduklarını belirterek Vali Yıl-maz Arslan’dan talepte bulundu. Arslan, heyecanla karşıladığı talebi değerlendireceklerini söyledi. 

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin, Basından Sansürün Kaldırılışının 104.yılı ‘Gazeteciler Günü’ nedeniyle City Meats’ta düzenlediği iftar yemeğinde, Balıkesir Basınının emektarları da onurlandırıldı. Meslekte 25 yılı geride bırakan Mustafa Sütçüoğlu (Gazete Balıkesir), Doğan Alpaslan. (Radyo 10),  Hilmi Duyar (Doğan Haber Ajansı), Ş, Tarık Sürmelioğlu (Politika), Kazın Ögün (Körfez Demokrat), Süleyman Özaydın (Anadolu Ajansı), Uğur Tarıman (Körfezde Olay), Tahsin Ayyıldız (Susurluk Kardeş), Ahmet İmren (Serbest), Erdinç Saraç (Ayna), Sıtkı Şeremetli (Birlik),  Metin Uğral’a (Hürses) onur belgeleri sunularak teşekkür edildi.  Cemiyet yönetim,  mazeretleri nedeniyle yemeğe katılamayan Özcan Özakbaş, Tanyol Kıpçak, Ömür Bir, Abdurrah Öz, Tansel Kıpçak ile Coşkun Yaman’a ise, 25.yıl onur belgelerinin ziyaret edilerek verileceğini açıkladı.


BALIKESİR’ YÖNETENLER BGC İFTARIN BULUŞTU

Kentin prestij mekanı City Meats’taki gazete-cilerin iftar yemeğine Vali Yılmaz Arslan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu, CHP Balıkesir Milletvekilleri Nedret Akova, Namık Havutça ve Haluk Ahmet Gümüş, İl Genel Meclisi Başkanı Ramazan Bahçavan, Emniyet Müdürü Ömer Aydın, İl Müftüsü Turgut Açari, Vergi Dairesi Başkanı Hasan Yiğit, Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Defterdar Yakup Yıldırım, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Engin Sancı, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Yavuz, CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, MHP İl Başkanı Mehmet Duran da katılarak Balıkesir Medyası’nın ‘Gazeteciler Günü’ne ortak oldu.

Kayıt : 25.07.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !