MEDYA-İŞ BALIKESİR'DE

Balıkesir medyasında bir ilk daha gerçekleştirildi. Balıkesir basın tarihinde ilk kez bir sendikalaşma hareketi yaşandı. Çok sayıdaki gazeteci Medya-İş sendikasına üye oldu. Sendeki Genel Başkanı Gürsel Eser, ziyaret ettiği Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nde yerel medya çalışanlarıyla bir araya geldi. Cemiyet başkanımız Ramazan Demir'in de aralarında bulunduğu 25 meslektaşımız MEDYA-İŞ'e üye oldu.

Balıkesir medyasında bir ilk daha

Balıkesir basın tarihinde ilk kez bir sendikalaşma hareketi yaşandı. Çok sayıdaki gazeteci Medya-İş sendikasına üye oldu.

Medya İşçileri Sendikası henüz 2 aylık bir dernek olmasına rağmen üye sayısını 600'e ulaştırdı.
Medya İşçileri Sendikası, Anadolu'daki çeşitli medya kuruluşlarında çalışan basın emekçilerinden yoğun ilgi görüyor.
 
Kuruluşundan bugüne henüz iki ay geçmesine rağmen üye sayısı 600'e ulaşan Medya-İş, yerel basında görev yapan basın emekçilerini çatısı altına alıyor. İzmir, Manisa, Balıkesir, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Alanya başta olmak üzere çeşitli bölgelerdeki yerel basın çalışanları, noter aracılığıyla üyelik başvurusunda bulunuyor.
 
Medya-İş'e üye olan İzmir'in Ödemiş ilçesinde yayım yapan Yerel Güç Gazetesi çalışanı Hatice Avşar Çavdar, taşrada çalışan gazetecilere bugüne kadar kimsenin sahip çıkmadığını belirterek, ''İlk defa bir sendika yerel gazetecilere sahip çıkma adına çalışmalar yapıyor'' dedi. Yeni kurulan sendikanın yerele yayılmasının önemine dikkat çeken Çavdar, gazeteciliğin sadece İstanbul, Ankara, İzmir'de yapılmadığını, ilçelerde, ücra yerlerde zor şartlar altında bu mesleği gerçekleştiren birçok kişinin bulunduğunu söyledi. Çavdar, ''Yeni kurulan sendikaya destek vermek adına biz de arkadaşlarımızla birlikte üye olduk. Basın camiasına hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.
 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ise Medya-İş Sendikası'nın Balıkesir'e gelip üye çalışması yapmasını çok anlamlı bulduklarını ifade ederek, yerel gazetelerde çalışan yaklaşık 30 basın çalışanının Medya-İş'e üye olduğunu söyledi. Demir, ''Arkadaşlarımız ilk defa bir sendikaya üye olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar. Yerel basına sahip çıkılması anlamında Medya-İş'e olan desteğimiz devam edecektir'' diye konuştu

Kayıt : 20.07.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !