ARINÇ'TAN GAZETECİLERE MESAJ

"Anadolu Basınının hamisi" olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yerel ve yaygın medyada görev yapan gazetecilere nasihat gibi mesaj gönderdi. TRT, RTÜK, Anadolu Ajansı gibi basın kuruluşlarından da sorumlu olan Anadolu Basınının can dostu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın o mesajı şöyle:

KALEMİNİZİ SATMAYIN

"Gazetelerin her köşesini olabildiğince takip eden, herkesin yazdığını anlamlandırmaya çalışan bir insanım.Kaleminizi satmayın.
Bir insan belli kaynaklardan geçimini temin ediyorsa, bu geçimini temin ettiği kurum ve onun başındaki şahıs için her gün bir şeyler yazıyorsa kendine dikkat etsin.
Ekmeğini yiyorsun, onun davulunu çalmaya mecbursun. Onun davulunu çalarken karşındaki insana vurma, bu bir.
Ben bir bakan olsam, yatırımcı bakanlığın başında olsam, benim bakanlığım ihalesi çok olan bakanlık olsa, benim bakanlığımın ihalelerine katılan bir iş adamı gazete de çıkarıyorsa, o gazete benim aleyhimde bir şey yazabilir mi? Deneyin bakalım, yazamaz. Bir de buna dikkat etsinler.
Ben bu siyasi hayatımda her söylediği sözü yapması mümkün bir bakan olarak eğer işi paraya tahvil edecek olsaydım, Türkiye'nin en zengin insanı olurdum.
Ama evimi bile Bank Asya'dan aldığım parayla, borçlanarak almaya çalışıyorum. Meclis başkanlığımdan sonra arabamı da yine krediyle aldım.
Elimde hazır param yok. Üç aylık maaşımdan başka gelirim yok, kimseden de hediye istemiş değilim."

Kayıt : 18.07.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !