CEMİYETİMİZ ÇANKAYA KÖŞKÜNDE

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Ankara'da, Cumhurbaşkanı Gül, Meclis Başkanı Çiçek ve Başbakan Yardımcısı Arınç ile görüştü. Demir, devletin zirvesiyle yapılan görüşmelerde, yıpranma hakkının geri iadesi konusunda ışık görüldüğünü belirtti.

10 OCAK Çalışan Gazeteciler Günü, ilk kez bu yıl Anadolu'nun dört bir yanından gazetecilerin biraraya gelmesiyle kutlanarak 'yıpranma hakkı' konusu yeniden gündeme taşındı, ilgililerin dikkati bu yöne çekilerek desteği istendi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir'in Genel Mali Sayman olarak yönetiminde görev aldığı Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF ) önderliğindeki 'Ankara Buluşması' 9-11 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Kıbrıs, Azerbaycan'ın aralarında yer aldığı TGF üyesi 81 ilin Cemiyet Başkanları, bu yıl 'Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle 10 Ocak'ta Anıtkabir'i ziyaret edilerek çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu.

Ardından TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ziyaret edilerek, gazetecilerin yıpranma hakkının yeniden geri verilmesini ve çalışma koşullarının iyişleştirilmesini içeren rapor sunularak destekleri istendi.

11 Ocak'ta ise , TGF yönetimi ve cemiyet başkanları Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edildi. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Anadolu Basınını temsilcilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde ilk kez geniş bir katılımlı toplantıda biraraya gelmelerinin önemine dikkat çekti.

Demir, Ankara ziyaretleri hakkında şu bilgiyi verdi: "Türkiye'de ilk kez Anadolu basınını kucaklayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Cumhurbaşkanımızı, Meclis Başkanımızı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı ziyaret ettik.

Bu görüşmelerde kaybettiğimiz hakların geri alınması için sorunu çözecek muhataplarımıza gazetecilerin ne gibi şartlarda görev yaptıklarını aktararak desteklerini istedik.

Devletin zirvesine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, gazetecilerin yıpranma hakkının geri iadesi konusunda ışığı gördüm.

Anadolu basınına büyük önem verdiğini Balıkesir'de BGC'nin 50. yıl kutlamalarına da katılarak gösteren sayın cumhurbaşkanımız ile yerel basının hamisi olarak gördüğümüz sayın Arınç'ın gazetecilerin yıpranma hakkı noktasında gösterdikleri hassasiyet meslektaşlarımız adına bizleri umutlandırdı.''

Kayıt : 14.01.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !