Asla Unutulmayacaksınız!

24 Ocak 1993 Pazar günü karanlık güçler tarafından arabasına yerleştirilen bomba ile katledilen araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu ile 24 Ocak 2001 Cuma günü vatan hainlerinin kurduğu kalleşçe pusuda şehit düşen efsane Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ı saygı ve rahmetle anıyoruz. Cemiyetimizin anma mesajı şöyle:

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti:

Hainlerin maskeleri düştü,
Katilleri iyi tanıyor, biliyoruz!

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, 25 yıl önceki bombalı suikast sonucu yaşamını yitiren Uğur Mumcu'yu andığı mesajında, "Bu ülke aydınlarının ölüm emrini verenlerin gerçek yüzlerini bugün daha iyi görüyoruz" denildi.

________________________________________

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), 1993 yılında Ankara'daki evinin önünde aracına konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun 25. ölüm yıldönümünde anma mesajı yayımladı.

Gazeteciler Cemiyeti'nin mesajı şöyle:

HİÇBİRİ ÜLKESİNE İHANET ETMEDİ

Mumcu başta olmak üzere, Apdi İpekçi, Bedrettin Cömert, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, İlhan Darendelioğlu, Turan Dursun, İsmail Gerçeksöz, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu, Gaffar Okkan, Hrant Dink ve Cihan Hayırsevener gibi çok sayıda gazeteci ve aydının şehit edildiği cinayetlerin bir çoğu aydınlatılamadı.

Bu isimlerin hiçbiri ülkesine ihanet etmediği gibi, Türkiye'nin bağımsızlığı noktasında beyinlerini yordu, kalemleriyle kağıda döktükleri fikirleriyle, gazete sayfalarına aktardıkları belgelerle ülkemiz üzerine oynanan oyunun görülmesi için didindi, çabaladı.

Türkiye'nin aydınlanması, güçlenmesi ve bağımsızlığını istemeyen güç odaklarınca öldürtüldü meslektaşlarımızla bu ülkenin aydınları..

HAİNLERİ BİLİYORUZ

Onbinlerce insanını teröre kurban veren, binlerce gencini sağ-sol çatışmalarında yitiren ve yetiştirdiği değerli isimleri 'suikast' eylemleriyle kim vurduya giden Türkiye, söz konusu ülke meseleleri olduğunda iktidarı ve muhalefetiyle tek vücut olmayı başarabilmeli.

15 Temmuz'da olduğu gibi bugün de "sözkonusu vatansa gerisi teferruattır" diyerek "Zeytin Dalı Harekatı"yla dik duruş sergileyen üç siyasi partimizden bu kararlılığı ve birlikteliği ülkemizin yarınları için de sürdürmelerini beklemekteyiz.

Bunu gerçeğe dönüştürdüğümüzde, insanlık dışı saldırılara kurban verdiğimiz ne kadar ülke sevdalısı insanımız varsa, gerçek katillerinden hesabını sorabilir, içimizdeki hainleri temizleyebilir, vatanımız üzerine oynanan oyunları bozabilir ve hayalini kurduğumuz Türkiye'nin önünü açabiliriz.

BU BİR BAĞIMSIZLIK SAVAŞIDIR
Hainlikten söz açılmışken Uğur Mumcu'nun öldürülmeden 17 gün önce kaleme aldığı bir yazısını hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Kalemi kırılmadan 17 gün önce Uğur Mumcu, PKK, Barzani, Talabani ile istihbarat örgütleri arasındaki ilişkiye dikkat çekerek şöyle bitiriyordu bir yazısını:

"Kürtler sömürgeciliğe karşı bağımsızlık savaşı yapıyorlarsa ne işi var CIA ve MOSSAD'ın Kürtler arasında?

Yoksa CIA ve MOSSAD, antiemperyalist savaş veriyorlar da dünya bu savaşın farkında değil mi?"

GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRÜYORUZ

Bu ülke aydınlarının ölüm emrini verenlerin gerçek yüzlerini bugün daha iyi görüyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar bu ülke insanının arasına fitne, fesat sokamayacaklar, bizi birbirimize asla düşüremeyecekler. Bizler dik durdukça kazanan sadece Türkiye değil, tüm insanlık olacak.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti olarak, herkesi bu gerçeği görmeye, gazetecilerle aydınların ölüm emirlerini veren, bebek katillerini taşeron olarak kullananlara karşı sergilenen dik ve kararlı duruşa omuz vermeye, hainlerin kökünün kurutulması noktasında kararlılıkla mücadele eden, bunu "Zeytin Dalı Harekatı" ile tüm dünyaya gösteren devletimizin yanında yer almaya çağırıyoruz.

Bu ülke için can veren, kan veren tüm aydınlarımızla kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.

24 OCAK 2018

Kayıt : 27.01.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !