SUSMADIK, SUSMAYACAĞIZ,

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, 'basın şehidi' Cihan Hayırsevener'i katledenleri lanetledi, olayın takipçisi olduğunu duyurdu. "Hepimiz Cihan'ız" diyerek saldırganlar ile azmettiricilerinin yakalanıp adalete teslim edilmesini istedi. "Türk Medyası en ağır şartları bile başı dik şekilde aşmasını başarmıştır. Bundan sonra gelecek baskıları da göğüsleyecek güce ve birlikteliğe sahiptir."

KAMUOYUNA
Balıkesir Basını’nın cesur bir kalemi,
meslektaşımız CİHAN HAYIRSEVENER gerçeklerin ortaya çıkarılmasından korkan kan emiciler tarafından sıkılan ve sıktırılan kurşunlara hedef olarak şehit düştü.
O kurşunlar sadece CİHAN’a değil, Türk Medyası’na sıkılmıştır.
Emniyet güçlerimizin katilleri ve tetiği çektirenleri en kısa sürede yakalayacaklarına inanıyoruz.
Yüce Türk Adaleti’nin; insanlık dışı bu saldırının faillerini hakettikleri cezaya çarptıracağına olan inancımızı korumaya devam ediyoruz.
Ayrıca; gerçeklerin ortaya çıkarılmasından korkan ve karanlıklardan beslenenlere sesleniyoruz:
Dünlerde Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, İsmail Gerçeksöz gibi onlarca meslektaşımız ve bugün Cihan Hayırsevener katledildi.
Özgürlükten, çok seslilikten, halkın gerçekleri öğrenmesinden korkan hain ve kalleşler dünlerde olduğu gibi bugünde öldürerek, katlederek, tehdit ederek gazetecileri susturucağını düşünüyor..
Şu iyi bilinmelidir ki;
Türk Basını ilk şehidini verdiği 1909’dan beri susturulamadı.
Meslek ilkelerini benimseyen ve kalemlerini ve mikrofonları sadece ve sadece halkın çıkarları doğrultusunda kullanan gazeteciler
SUSMADI, SUSMAYACAK, SUSTURAMIYACAKLAR..
Türk Medyası en ağır şartları bile başı dik şekilde aşmasını başarmıştır.
Bundan sonra gelecek baskıları da göğüsleyecek güce ve birlikteliğe sahiptir. Sevgili meslektaşımızın şahsında Balıkesir medyasına yönelik olarak nitelendirdiğimiz kanlı olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.
CAMİAMIZIN BAŞI SAĞOLSUN..
BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU

Kayıt : 07.01.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !